ORANGE LAB

ORANGE LAB

Naturalne
kosmetyki 
ze skórki
pomarańczy pozyskiwanej
z warszawskich kawiarni
i restawuracji.

ORANGE LAB
_ warsztat przetwarzania pomarańczy

Orange LAB to projekt warsztatu do przetwarzania skórek pomarańczy pozyskiwanych z warszawskich kawiarni i restauracji. Pokazuje, w jaki sposób, zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, można wykorzystać bioodpady do stworzenia pełnowartościowego materiału. 

Orange LAB to projekt eksperymentalny, dla którego punktem wyjścia był proces przejścia przez wszystkie etapy produkcji – od pozyskania odpadów z restauracji, przez ich oczyszczenie, przygotowanie do przetwarzania, wytłaczanie oleju, aż po tworzenie samych kosmetyków. Prosty i energooszczędny proces umożliwia ręczne wytwarzanie produktów. Na bazie olejku eterycznego i suszonej skórki pomarańczowej powstają naturalne kosmetyki takie jak kula musująca, peeling do ciała czy mydło, w czterech liniach zapachowych: himalajskie pini, ziołowy egzotyk, palmowa pomarańcza, zimowy puch.

Projekt składa się z warsztatu z drewna jesionowego, czterech serii kosmetyków oraz identyfikacji wizualnej i opakowań.W założeniu Orange LAB ma być miejscem, w którym można nabyć naturalne kosmetyki, a odbiorca, widząc proces powstania produktu, staje się świadomym konsumentem.

ORANGE LAB
zdjęcie 3x2 zdjęcie 3x2 zdjęcie 3x2
O
zdjęcie dół

Podoba Ci się?

NAPISZ DO NAS